Śmiertelne choroby - Nick Arnold, Tony De Saulles - recenzja

Monstrrrualna erudycja” to nowa seria książek wydawanych przez Wydawnictwo Egmont. W moje ręce trafiła część pt. „Śmiertelne choroby". Autorem cyklu jest angielski pisarz Nick Arnold.

W „Śmiertelnych chorobach” poznajemy bakterie, wirusy i zarazki, jakie są między nimi różnice i jakie choróbska mogą wywołać; lekarzy, którzy badali choroby i sami na nie umarli, do jakich eksperymentów posuwali się badacze, by znaleźć lekarstwo czy szczepionkę. A są to rzeczy wręcz nie do uwierzenia. Czy grozi nam epidemia? Czy antybiotyki przestaną działać? Na te i wiele innych pytań odpowiada ta mała lektura.

Książka wzbogacona zabawnymi ilustracjami autorstwa Tonego de Saullesa. Pisana lekkim stylem, przeplatana humorystycznymi testami wiedzy i historyjkami. Czyta się ją przyjemnie, choć nie polecam lektury przed ani przy jedzeniu.

Pozycja kierowana do czytelników w wieku 8-12 lat, choć myślę, że osoby starsze też znajdą coś dla siebie. W prosty zabawny sposób przedstawiono tu wiele ciekawych faktów ze świata medycyny. Chwilami straszne, a nawet makabryczna, ale takie rzeczy lubią młodzi ludzie. Jak najbardziej polecam!
Iki, lat 17Książka wydana przez Wydawnictwo

https://egmont.pl

Komentarze