Cudowny chłopak - Raquel J. Palacio - recenzja


Raquel J. Palacio to amerykańska pisarka i graficzka. Napisała kilka książek w tym bestseller, a zarazem swój debiut „Cudowny chłopak”, którego światowa sprzedaż przekroczyła już pięć milionów egzemplarzy. Powieść została zekranizowana pod tym samym tytułem w 2017 roku przez Stephena Chbosky.

„Cudowny chłopak”
opowiada o dziesięcioletnim chłopcu o imieniu Augie, który tak jak większość dzieci w jego wieku lubi jeść lody, grać w piłkę nożną czy jeździć na rowerze. Jednak mimo tego wyróżnia się wśród innych. Czym? Wyłącznie swoim wyglądem. Ze względu na jeden zmutowany gen twarz głównego bohatera jest zdeformowana, a on sam przeszedł już wiele operacji. Do tej pory uczył się indywidualnie, w domu, ale teraz rozpoczął naukę w szkole publicznej. August będzie musiał zmierzyć się z nowym życiem. Czy zostanie zaakceptowany przez rówieśników? Czy nowe przeżycia zmienią Augiego? A jeśli tak – czy tylko jego?

Moim zdaniem „Cudowny chłopak” jest genialną powieścią, ukazującą jak bardzo można pomylić się, oceniając ludzi po wyglądzie i pozorach. Zdecydowanie atutem książki jest podział na części – każda część to jeden bohater książki w związku z czym czytelnik zna daną sytuację z perspektywy kilku osób. Uważam, że tę historię mogę polecić każdemu, ponieważ z pewnością jest ona bardzo wartościowa i uświadamia czytelnikowi, że każdy jest na swój sposób wyjątkowy.Zuzia, lat 16Książka wydana przez 
https://www.wydawnictwoalbatros.com/

Komentarze