Siostry - Claire Douglas - recenzja

Claire Douglas to brytyjska pisarka i dziennikarka, matka dwójki dzieci. Jest autorką książki pt. Siostry". Jej powieści znalazły się na liście Wschodzących Gwiazd Amazona i są tłumaczone na wiele języków.

Jest to psychologiczny thriller trzymający w napięciu i umożliwiający, „książkowym detektywom”, wczuć się i dokładnie poznać historię dwóch dziewczyn, a właściwie to jednej, druga nie żyje...

Opowieść zaczyna się od urojeń, z jakimi zmaga się główna bohaterka, widząc w każdym sklepie i na każdej ulicy swoją zmarłą siostrę Lucy, która zginęła w wypadku półtora roku wcześniej.

Ilekroć przechadza się w obrębie swojego miejsca zamieszkania, ma wrażenie, że ją spotyka, chce do niej podejść. Ciągłe mijanie się z prawdą i okłamywanie samej siebie powoduje, że Abi zaczyna brać antydepresanty i chodzić na terapię. Gdy przypadkowo spotyka Beatrice, natychmiast utożsamia ją z bliźniaczką. Poznaje również jej brata, w którym się zakochuje. Niestety w ich domu, jak i między nimi zaczynają dziać się niespotykane zjawiska. Kto tak naprawdę stoi za wysyłaniem gróźb do Abi? I w jakim celu kradnie jej rzeczy?

Intrygującą w tej książce jest sama sytuacja, w której znajduje się główna bohaterka. Nie będąc na miejscu Abi, ciężko jest sobie wyobrazić jakie uczucia jej towarzyszyły i z jakimi tak naprawdę zmagała się problemami. Wydaje mi się, że książki o takiej tematyce, pozwalają czytelnikowi poznać świat i ludzką psychikę z innej strony niż jest ona na co dzień.

Ta pozycja powinna wpaść każdemu w ręce, chociaż na chwilę. Każdemu, kto jest miłośnikiem np. „Dziewczyna z pociągu” oraz lubi tajemnicze historie, które z kolejnymi przeczytanymi stronami stają się coraz trudniejsze i mniej zrozumiałe.

Zuzia, lat 17
 
 
 
Książka wydana przez Wydawnictwo W.A.B.
 
 

Komentarze