Jeśli tam jesteś - Katy Loutzenhiser - recenzja

„Jeśli tam jesteś” to debiutancka powieść Katy Loutzenhiser - Amerykanki, która ukończyła studia aktorstwa komediowego i na stałe mieszka w Nowym Jorku.

Główną bohaterką książki jest nastoletnia Zan. Niedługo kończy szkołę, ma zdecydować, co będzie robić dalej. Nie jest to najlepszy moment w jej życiu. Niedawno wyprowadziła się jej najlepsza przyjaciółka Priya i wygląda na to, że pomimo zapewnień o dalszej przyjaźni kontakt im się urywa. Zan bardzo to przeżywa. Do tego w jej życiu rodzinnym też się sporo dzieje. Rodzice się rozwiedli, a matka właśnie układa sobie życie na nowo i kompletnie nie może dogadać się z córką. Na szczęście na drodze Zan staje Logan - nowy uczeń w szkole. Znajomość zapowiada się ciekawie, jednak okazuje się, że chłopak ma mroczną przeszłość. Czy Zan uda się poznać go bliżej? Czy pomoże on jej rozwikłać zagadkę nagłego zerwania kontaktu przez Priya?

Książka kierowana jest do nastoletnich czytelników i opowiada o rozterkach młodych ludzi, przyjaźni, pierwszych miłościach, więzach rodzinnych. Czytało się ją szybko i przyjemnie. Jak najbardziej mogę polecić „Jeśli tam jesteś” na letnią lekturę.


Hania, lat 17
 
 
 
Książka wydana przez Wydawnictwo
 
http://iuvi.pl/
 

Komentarze