Podejrzany na wieki wieków - Jacek Przypadek - recenzja

„Kryminał to taki romans, tyle że z trupami”

Jacek Getner jest pisarzem, dramaturgiem i scenarzystą. Autor serii o genialnym detektywie Jacku Przypadku, ale też ciekawych i coraz chętniej granych sztuk teatralnych, a także scenariuszy do seriali telewizyjnych m.in. „Daleko od noszy” czy „Klan”, a także dialogów do gier fabularnych m.in. „Wiedźmin 2”. Miałam okazję zapoznać się z najnowszą powieścią pana Getnera „Podejrzany na wieki wieków”.

Bazyli Jacak zawsze miał w życiu pecha i wpadał w różne kłopoty. Tym razem zostaje głównym podejrzanym w sprawie morderstwa Andrzeja Brzózki - prezesa Dropasztu, dla którego przygotowywał kampanię reklamową. Czy narzeczona Basia Kotula, do której zwróci się o pomoc Bazylii, pomoże rozwiązać sprawę? Czy ich związek to wszystko przetrwa? I kto się okaże winnym?

Książka ta zdecydowanie wyróżnia się spośród innych kryminałów. Główny bohater pawie zawsze jest podejrzany o wszystko. Jak na kryminał pojawia się tu dużo wątków humorystycznych związanych z jego osobą. Jest to ogromną zaletą książki. Czyta się ją szybko, a zarazem przyjemnie. To lektura przy której można się pośmiać i odprężyć. Ci, którzy zdecydują się po nią sięgnąć, na pewno nie będą rozczarowani.O.Z., lat 16 Za książkę dziękujemy autorowi panu Jackowi Getnerowi

Komentarze