Biblioteczka Montessori. Astronomia - Ève Herrmann - recenzja

Maria Montessori była włoską lekarką, która stworzyła system wychowania dzieci zwany od jej nazwiska metodą Montessori. Uważała, że głównym zadaniem pedagogiki jest wspierać spontaniczność i twórczość dzieci, umożliwić im wszechstronny rozwój fizyczny, duchowy, kulturowy i społeczny.

Pedagogika Montessori opierała się na sensoryce oraz doświadczeniu otaczającego świata. Dziecko zachęca się do obserwacji, dotykania i poznawania świata dostosowując się do jego poziomu i wykorzystując jego zainteresowania, a także tzw. fazy wrażliwe, kiedy dziecko przechodzi etap szczególnego zainteresowania i ciekawości konkretnymi aspektami swojego otoczenia. W takich momentach bez wysiłku i nieświadome chłonie wiedzę, nabiera nowych umiejętności i rozwija zdolności intelektualne.

Dzięki serii Biblioteczka Montessori autorstwa Ève Herrmann, wydanej właśnie przez Wydawnictwo Egmont rodzice mogą aktywnie w domu wspierać swoje dziecko w nauce i rozwoju.


Książka pt. „Biblioteczka Montessori. Astronomia” składa się z:
- 60 kart edukacyjnych,
- obrotowej mapy nieba,
- książeczki opisującej główne ciała niebieskie,
- przewodnika po gwiazdozbiorach.
Materiały zapakowane są w praktyczne pudełko. Wszystko jest kolorowe i estetyczne, zachęca do otwarcia i zabawy.

Myślę, że to świetna pozycja, która posłuży do zapoznawania dzieci z astronomią. Dla rodziców to świetna rzecz wspierającą poprzez zabawę naukę, ale też służąca do miło spędzonego czasu np. na obserwacji nieba i wyszukiwania poznanych gwiazdozbiorów.

Polecam!

MJ
Książka wydana przez Wydawnictwo
https://egmont.pl

Komentarze