Moja walka z szatanem - Matteo La Grua, Roberta Ruscica - recenzja

Roberta Ruscica to znana i ceniona dziennikarka antymafijna we Włoszech. Droga, jaka przeszła by móc przeprowadzić wywiad - rzekę z ojcem Matteo La Grua, jest dość niezwykła, a jej owocem jest książka pt. „Moja walka w szatanem".

Ojciec Matteo La Grua to franciszkanin, który pełnił posługę egzorcysty w Palermo, w regionie Sycylii. Charyzmatyk, który dożył 97 lat do końca zaangażowany w Ruch Odnowy w Duchu Świętym, człowiek modlitwy i pokory. Służył biznesmenom i biedakom, ludziom sławnym i zupełnie nieznanym, wierzącym i wciąż poszukującym.

Książka ta to świadectwo życia i duchowy testament. Ojciec Matteo bardzo pragnął, by dotarła ona do wszystkich, by ludzie wiedzieli, że w życiu nigdy nie można się poddawać, że naszą bronią jest Msza Święta, Słowo Boże, spowiedź i Eucharystia. Przytacza przykłady np. ludzi cudownie uzdrowionych z chorób fizycznych; kobiety, która straciła w porachunkach mafijnych męża, syna i siedmioro krewnych, jednak nie załamała się, przebaczyła, zaangażowała się w pomoc osobom z marginesu, rodzinom więźniów. Swoim przykładem nawróciła całą dzielnicę mafijną. Albo przykład kobiety, której syn popełnił samobójstwo, wiele lat później również mąż, tylko dzięki wierze i wsparciu ludzi modlitwy, nie poszła drogą syna i męża. Wyszła z tunelu śmierci i rozpaczy, by głosić, że tylko Bóg jest wybawieniem.

Nie jest to lektura dla każdego. Sięgnąć po nią mogą osoby chcące bliżej poznać charyzmatycznego księdza, który przez całe swoje kapłańskie życie służył ludziom, a Bóg przez jego skromne ręce nieraz dokonywał cudów. Także bliżej poznajemy bliżej posługę egzorcysty, na czym ona polega. Jest to ciekawa książka dla osób wierzących i poszukujących. Polecam!MJ


Książka wydana przez


Komentarze