Złamane dusze - Simone St. James - recenzja

Muszę przyznać, że dawno nie czytałam tak dobrej książki. Thriller ten wciska w fotel, powoduje dreszcze strachu. Naprawdę się bałam, poznając tę historię.

Simone St. James to wielokrotni nagradzana amerykańska pisarka. Właśnie przeczytałam jej powieść „Złamane dusze".

Akcja toczy się dwutorowo, w latach 50, gdzie poznajemy cztery przyjaciółki i ich życie w szkole z internatem Idlewild Hall i w 2014 r., gdzie dziennikarka Fiona od dwudziestu lat nie może pogodzić się ze śmiercią o trzy lata starszej siostry. Jej ciało zostało znalezione na boisku nieczynnej szkoły. Pomimo skazania mordercy Fiona nie może pozbyć się pytań i wątpliwości. Po wielu latach znajduje się inwestor, który chce wyremontować budynki i znów otworzyć szkołę dla dziewcząt. O historii szkoły krążą opowieści, że jest nawiedzona i nigdy nie cieszyła się dobrą sławą. Trafiały do niej dziewczyny sprawiające problemy, których nikt nie chciał, nie kochał. Położona w lesie na odludziu szkoła sprawia upiorne wrażenie. Fiona jako dziennikarka postanawia napisać artykuł o historii Idlewild Hall.

Akcja powieści dzieje się późną jesienią. Kiedy szybko zapada zmrok, dni są szare, mgliste, deszczowe i zimne. Podobną pogodę mamy w tej chwili za oknem, więc tylko potęgowało to moje odczucia i wrażenia przy lekturze. Robotnicy znajdują w wyschniętej studni ciało dziewczynki. Po wstępnych badaniach policja ustala, że należało do piętnastoletniej uczennicy dawno zamkniętej szkoły i że została zamordowana. Co się tak naprawdę wydarzyło, że dopiero po tylu latach odnaleziono ciało? Czy Fionie uda się odkryć prawdę? Czy dowie się, co tak naprawdę spotkało jej siostrę?

Jedyny zarzut, jaki mam do autorki, to to, że przy opisywaniu II wojny światowej i obozów koncentracyjnych ani razu nie pada słowo, jakiej narodowości byli sprawcy.

Książkę mogę szczerze polecić osobom lubiącym dobre thrillery z nadprzyrodzonymi siłami. Warto poświęcić jej czas.

MJKsiążka wydana przez 

http://wydawnictwoniezwykle.pl

Komentarze