Bloger dusz - Leon Knabit OSB - recenzja

Czy ojca Leona trzeba komuś przedstawiać? Myślę, że słyszeli on nawet ludzie niewierzący. Ten leciwy już benedyktyn, to przeor opactwa w Tyńcu znany ze swego poczucia humoru, otwartości i świetnego kontaktu z młodymi ludźmi. Od wielu lat prowadzi bloga, piszę książki, spotyka się z czytelnikami.

Celem wydania 2 tomowej książki pt. „Bloger dusz” jest zebranie twórczości internetowej ojca Leona. Pierwsza część przedstawia wpisy blogowe od 2011 roku współczesności, część druga to teksty z serii Ojca Leona słów kilka oraz materiały zgromadzone ze spotkań z internautami w formie pytań i odpowiedzi. Książki tak, więc nie wymagają czytania w kolejności.
 


„Blogera dusz” czyta się z zainteresowaniem. Ojciec Leon komentuje bieżące wydarzenia, nie unika trudnych tematów, rozmawia ze swoimi przeciwnikami, a czasem wręcz hejterami i dobrze im życzy. Ojciec Leon nie tylko ewangelizuje, On pokazuje jak żyć wiarą. Warto uczyć się od Knabita otwartości na drugiego człowieka. Umiejętności dyskusji bez agresji, o co coraz trudniej w dzisiejszych czasach. Ojciec Leon daje nam świadectwo benedyktyńskiego życia w klasztorze, jak i poza jego murami. Dzisiaj potrzeba nam takich wzorców. Polecam gorąco lekturę „Blogera dusz".
MJ

Książki wydane przez 

http://tyniec.com.pl/


Komentarze