PRZEDPREMIEROWO! Apartament w Paryżu - Guillaume Musso - recenzja

Guillaume Musso to popularny francuski pisarz, autor kilkunastu bestsellerów. Jego książki wydawane są na całym świecie. Miałam przyjemność przeczytać przedpremierowo jego najnowszą powieść „Apartament w Paryżu".

Madeline Greene to była policjantka, która postanawia przyjechać do Paryża, by odpocząć w samotności i nabrać sił. Gaspard Contances to wzięty scenarzysta, ma właśnie pisać w spokoju kolejną sztukę. Przypadkowo wynajmują ten sam apartament - willę zmarłego niedawno malarza Seana Lorenza. Po chwilowej niechęci postanawiają połączyć siły, by odkryć tajemnice rodziny artysty.

Tragiczne losy Seana Lorenza, jego żony Penelope i synka Juliana poruszają. Prywatne śledztwo, które prowadzi Madeline z Gaspardem dotyczące zaginionych obrazów
wciąga od pierwszych stron i sprawie, że nie można się oderwać od książki. Co z tego wyniknie i gdzie ich zaprowadzi?  Ja pochłonęłam „Apartament...” w jeden dzień. Po prostu musiałam dowiedzieć się, jak skończy się ta historia.

Mamy tu wątki obyczajowe, ale i kryminalne. Sporo spostrzeżeń autor poświęcił sztuce, malarstwie i muzyce, ale i współczesnemu Paryżowi. Książkę polecam gorąco. Naprawdę warto!
MJ


Książka wydana przez Wydawnictwo

http://www.wydawnictwoalbatros.com/

Komentarze