Trylogia Firebird - Claudia Grey - recenzjaTrylogia Firebird napisana przez Claudię Grey rozpoczyna „Tysiąc odłamków ciebie”, kontynuowana przez „Dziesięć tysięcy słońc nad Tobą” i „Milion Światów z Tobą”, to opowieść o miłości, która przetrzyma każdą próbę.

Główną bohaterką jest Marguerite Caine, która w pierwszym tomie ma jeden cel - zabić Paula Markova, po drodze do wykonania tego zadania jednak odkrywa fakty, które zmuszają ją do zmiany zdania i już w drugim tomie ryzykuje własnym życiem, aby go uratować.

Akcja dzieje się w świecie, w którym wynaleziono Firebirdy - urządzenia umożliwiające podróże między wymiarami, których doświadcza właśnie Marguerite. Muszę przyznać, że połączenie wciągającej historii miłosnej z dylematami dotyczącymi podróż międzyprzestrzennych, które zaprzątają głowy ludzi od wielu lat, udało się autorce przedstawić w genialny sposób. Naruszanie innych wymiarów i ich zasad w swoich celach, zapiera dech. W świetny sposób zostały przedstawione dylematy moralne, które nękały główną bohaterkę, na przykład wtedy, gdy musiała zdecydować czy jest w stanie poświęcić wartości innych ludzi podążając za własną misją.

Akcja toczy się wartko, zawsze coś się dzieje, występują ciekawe intrygi i zdumiewające zwroty akcji.

Cała ta historia miłosna jest tak nieprawdopodobna, że ciągle trzymałam kciuki, aby dwójka zakochanych w końcu mogła być w spokoju razem. Z drugiej strony jednak ów wątek był przewidywalny, co jednak nie przeszkodziło mi w czytaniu.

Wątek fantastyczny był ciekawy i zaskakujący, ale spełniał jedynie rolę tła wydarzeń.

Całą serię poleciłabym nastolatkom i młodym romantykom.O.B., lat 18


Książka wydana przez Wydawnictwo Jaguar

Komentarze