Wyśnione życie - Cynthia Swanson - recenzja

Cynthia Swanson to z wykształcenia projektantka wnętrz, a z zamiłowania pisarka. Bestsellerowa autorka „New York Time” i „USA Today". W 2016 roku zdobyła nagrodę w kategorii literatury historycznej.

Właśnie przeczytałam jej debiutancką powieść „Wyśnione życie". Akcja toczy się w Denver, na początku lat sześćdziesiątych. Kitty prowadzi wraz z przyjaciółką księgarnie i wiedzie skromne życie. Kiedyś bardzo chciała założyć rodzinę, niestety nic z tego nie wyszło. Nagle pojawiają się sny, w których ma męża, dzieci i piękny dom. Coraz bardziej przekonana jest, że sny są bardziej realne od jej normalnego życia, zaciera się jej granica między snem a jawą. Co się z nią tak naprawdę dzieje? I czy będzie mogła wybrać gdzie pozostać, i jaką przyjdzie jej zapłacić za to cenę?

Książka przedstawia ciekawą historię. Skłania do refleksji nad podejmowanymi przez nas decyzjami, które wpływają na nasze dalsze życie. Pokazuje też sposób na radzenie sobie ze stratą. Historia głównej bohaterki mnie poruszyła, choć chwilami była do przewidzenia. Myślę, że jest to książka dla kobiet. Polecić ją mogę osobom lubiącym wątki obyczajowe z nutą tajemnicy.


Ika, lat 16Za książkę dziękujemy KsięgarniKomentarze