Surogatka - Louise Jensen - recenzja

Louise Jensen jest autorką bestsellerów „Siostra” i „Prezent”, które królowały na listach „USA Today” i Amazon. „Surogatka” to jej najnowsza książka.

W powieści poznajemy Kate, której jedynym pragnieniem jest posiadanie dziecka. Wraz z kochającym mężem podejmują próby adopcji niestety bez powodzenia. Niespodziewanie pojawia się Lisy przyjaciółka Kate sprzed lat, która zgadza się zostać surogatką. Od tego momentu w życiu Kate i jej męża Nicka zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Kate przypomina sobie swoje młode lata, przyjaciółkę z dzieciństwa, pierwszego chłopaka, dom rodzinny, wymagającego ojca, w końcu i tragiczny wypadek, z którego powodu ma do dziś wyrzuty sumienia. Co się wtedy wydarzyło i jak to rzutuje na teraźniejszość? Nick mąż Kate też ma wiele do ukrycia i jak się okazuje wiele go łączy z żoną, choć nigdy na ten temat ze sobą nie rozmawiali. A Lisy, co się z nią działo od ostatniego spotkania, czy rzeczywiście chce urodzić dziecko dla Kate, czy może zależy jej tylko na pieniądzach, a może na zemście?

Dawno nie czytałam tak dobrego thrillera psychologicznego. Mamy tu stopniowo narastające napięcie i tajemnice, które po latach wychodzą na światło dzienne. Muszę przyznać, że zostałam zaskoczona nie raz. Najpierw myślałam, że wiem czego się mam spodziewać, jednak autorka tak poprowadziła akcję, że w życiu bym się na to nie wpadła, np. byłam pewna, że Kate i Lisy kochały się w młodości w tym samym chłopaku, a okazało się, że dla każdej był kimś innym i znaczył coś zupełnie innego. Zakończenie też jest świetne. Nie chcę pisać zbyt dużo, by nie zepsuć lektury. Po prostu polecam, warto!
MJKsiążka wydana przez Wydawnictwo
Komentarze