Siostry. Niesamowita historia życia kobiet z rodziny Mitford - Laura Thompson - recenzja

Laura Thompson słynie z ciekawych biografii, teraz postanowiła przedstawić światu historię sióstr Mitford w książce pt. „Siostry.Niesamowita historia życia kobiet z rodziny Mitford. Kobiety powszechnie wszystkim znane, a jednak owiane tajemnicą. Każdy kiedyś o nich słyszał, ale mało kto potrafi je odróżnić.

Sześć temperamentnych i różnych kobiet zapisanych na artach historii. Ich życiorysy i poglądy budzą kontrowersje. Narrator przedstawia ich historię w trzeciej osobie i płynnie przeskakuje z jednej postaci do drugiej. Biorąc pod uwagę gabaryt książki, historia w niej przedstawiona jest szczegółowa. Niestety czytelnik, który wcześniej nie znał sióstr Mitford, by w pełni zrozumieć dzieło, będzie musiał korzystać z dodatkowych pomocy. Brak odpowiednich przypisów i tłumaczeń z języka francuskiego utrudnia czytanie powieści, przez co łatwo się zniechęcić do kontynuowania. Nancy, Pamela, Diana, Unity, Jessica i Deborah żyły w czasach międzywojennych oraz II wojny światowej i każda z nich poradziła sobie z tymi ciężkim czasami inaczej. Książka zaciekawi przede wszystkim miłośników historii, ale spodobać może się każdemu, kto lubi czytać o silnych osobowościach oraz niezależnych kobietach.

Cieszę się, że zapoznałam się z biografią sióstr Mitford i historią Europy XX wieku z perspektywy niekonwencjonalnych Brytyjek. Zachęciła mnie do sięgnięcia po powieści Nancy, najstarszej z sióstr. Książka dostarcza wystarczającej wiedzy i jednocześnie może być zalążkiem do poznania życiorysów kolejnych postaci.
Agnieszka, lat 16


Za książkę dziękujemy księgarni internetowej


Komentarze