Co? Jak? Zilustrować - Frank Tashlin - recenzja


Frank Tashlin a dokładnie Francis Fredrick von Taschlein (1913-1972) to słynny satyryk, autor komiksów i kreskówek, reżyser i scenarzysta filmów animowanych i fabularnych. Pracował m.in. dla Warner Bros. Cartoons i Disneya. Prowadził też lekcje rysunku. Miał swoją autorską technikę rysunkową SCOTArt opartą na czterech podstawowych figurach geometrycznych (kwadracie, kole, owalu i trójkącie).

W książce „Co? Jak? Zilustrować” na początku autor zapoznaje nas z podstawowymi przyborami i narzędziarzami potrzebnymi do rysowania tj. pędzlami, ołówkami, papierem, tuszem. Następnie omawia, na czym polega jego technika, którą posługiwał się przy tworzeniu filmów animowanych, komiksów i ilustracji. Prowadzi nas krok po kroku, omawia, zachęca do ćwiczeń i przekonuje, że takiego rysunku nauczyć jest w stanie się każdy, kto zna i umie namalować 4 podstawowe figury: kwadrat, koło, owal i trójkąt.

Oczywiście wszystko wydaję się proste i mało skomplikowane na papierze, jednak żeby osiągnąć wymarzone efekty, nasza technika rysunku wymaga ćwiczeń. Myślę, że jest to ciekawa książka, zachęcająca do pracy nad własnym warsztatem.
MJKsiążka wydana przez Wydawnictwo


Komentarze