Ta dziewczyna - Michelle Frances - recenzja

Michelle Frances ukończyła prestiżowe amerykański szkoły filmowe, przez wiele lat pracowała jako producentka i scenarzystka m.in. dla BBC. Powieść „Ta dziewczyna” jest jej debiutem literackim.

Laura ma piękny dom, męża, pracę producentki filmowej dającą satysfakcję i najważniejsze ukochanego syna Daniela — wypieszczonego, ale nie zepsutego jedynaka, absolwenta akademii medycznej, który właśnie rozpoczyna pracę i poznaję dziewczynę... Cherry piękna, inteligentna kobieta, niestety pochodząca z nizin społecznych, ale chcąca się wybić. Czy jest odpowiednią partią dla Daniela? Dwie kobiety kochające tego samego mężczyznę. Czy na pewno zależy im na tym samym? Czy dążą tylko do szczęścia Daniela?

Thriller psychologiczny, który rzeczywiście nie pozwala zasnąć, aż nie poznamy tragicznego finału. Trochę szkoda, że na okładce znajduję się zdanie wskazujące jednoznacznie, która z kobiet jest tą złą, bo autorka wodzi nas za nos, stopniuje napięcie, i tak właściwie bardzo długo sami nie wiemy, która z bohaterek ma więcej na sumieniu.

Książkę polecam osobom lubiącym dobre thrillery. „Tę dziewczynę” czyta się szybko i z przejęciem, polecam!
Ika, lat 16
Książka wydana przez Wydawnictwo


Komentarze