Lab girl. Opowieść o kobiecie naukowcu, drzewach i miłości - Hope Jahren - recenzja

Hope Jahren jest naukowcem, ma tytuł doktora, jest laureatką wielu nagród i stypendiów, prowadzi niezależne badania z dziedziny geobiologii. Jako pierwsza kobieta zdobyła dwa Medale Młodych Badaczy przyznawane w kategorii nauki o Ziemi. Wykładała i pracowała m.in. na Uniwersytecie Kalifornijskim, Hawajskim, Politechnice Stanowej w Georgii. Obecnie pracuje na Uniwersytecie w Oslo.

„Lab girl” to autobiografia napisana w świetnym stylu, przemyca wiele faktów z życia roślin, gleb, nasion i z pracy badawczej Hope Jahren. Poznajemy też jej życie rodzinne, pracę, ale i osobiste zmagania z chorobą dwubiegunową. Mamy też tutaj przedstawioną walkę o miejsce kobiety jako naukowca w świecie zdominowanym przez mężczyzn.

Nie dziwię się, że książka ta stała się międzynarodowym bestsellerem. Pomimo że dotyczy w dużym stopniu naukowych rzeczy, świata biologii, który raczej zawsze mnie nudził, pochłonęłam ją bardzo szybko i z przyjemnością. Hope Jahren dzieli się z nami swoją pasją, jaką jest nauka i robi to świetnie. Autorka ma umiejętność opowiadania i tłumaczenia skomplikowanych rzeczy i zjawisk łatwym językiem prostych metafor. Historia jej życia udawania nam też, że jeśli człowiek czegoś naprawdę pragnie, to może to osiągnąć.Ika, lat 16

Za książkę dziękujemy księgarni internetowej


Komentarze