Cudowny chłopiec - R.J. Palacio - recenzja

R. J. Palacio jest autorką książki pd tytułem: „Cudowny chłopak". Powieść okazała się bestsellerem, została zekranizowana. Główne role obsadzone zostały przez Julię Roberts, Owena Wilsona i Jacoba Tremblaya.

Tytułowym cudownym chłopakiem jest August Pullman. Co w nim wyjątkowego? Auggi codziennie musi mierzyć się ze światem, jest normalnym chłopcem z niezwykłą twarzą.

Chłopiec idzie do szkoły po raz pierwszy w swoim życiu, jest przerażony. Dotychczas mama uczyła go w domu. Boi się, że nie zostanie zaakceptowany przez rówieśników.

Przed rozpoczęciem roku poznaje swojego najlepszego przyjaciela - Jacka Willa oraz Juliana chłopca, któremu nie do końca odpowiada wygląd nowego kolegi.

W Halloween, ulubionym dniu Augusta, ma miejsce przykra sytuacja. Pullman słyszy coś, co sprawia, że traci siły i nie chce więcej chodzić do szkoły. Z odsieczą przychodzi siostra - Olivia i nowa koleżanka Auggiego- Summer. Sprawiają, że chłopiec znów się uśmiecha! Auggi stara się udowodnić wszystkim, że liczy się wnętrze. Ważne jest to, co ma się w sercu. Mimo domowego nauczania chłopiec doskonale radzi sobie z fizyką. Gra na komputerze, ma kochającą rodzinę. Nazywa siebie zwykłym chłopcem, ale nie potrafi zaakceptować swojego wyglądu. Pragnie być niewidzialnym.

To historia o potędze miłości i przyjaźni. Uczy akceptacji. Odpowiednia zarówno dla młodszej części czytelników, jak i dla starszych. Każdy mimo swego wieku ma prawo kochać i być kochanym.

„Wszyscy powinniśmy przynajmniej raz w życiu dostać owację na stojąco, bo przecież każdy z nas zwycięża ten świat”.
Natalia, lat 17Książka wydana przez Wydawnictwo


Komentarze