Trzymajmy się! Życiowe rady dla starych i młodych - Magdalena Samozwaniec - recenzja

Na pierwszych stronach widnieje kopia życiorysu sporządzonego własnoręcznie przez Magdalenę Samozwaniec, jedną z córek naszego słynnego malarza – Wojciecha Kossaka. Nie bez powodu, bowiem, jak wspomina pisarka, zdarzały się zabawne sytuacje z określaniem daty jej urodzenia. Z książki wyłania się wizerunek kobiety wykształconej i z dystansem traktującej siebie i świat. Podkreśla, że zawsze była „enfant terrible” swojej sfery, mówiła, co myśli, podejmowała trudne lub niewygodne tematy, nawet szokowała otoczenie. W podobnym tonie utrzymane są pełne humoru wspomnienia, choćby o oryginalnych zwyczajach podczas posiłków w rodzinie Kossaków, o świętach, o modzie i dziesiątkach innych ważnych czy nieważnych spraw.

Wydawnictwo wzbogaca pokaźna kolekcja zdjęć ukazujących w ciekawych ujęciach Magdalenę, członków rodziny, a także sporo sławnych znajomych.

Tytułowe rady dla starych i młodych nie stanowią zbioru pełnych powagi aforyzmów, lecz pojawiają się w toku żywo opowiadanych historii o życiu i spotkaniach z barwnymi postaciami.ZJKsiążka wydana przez Wydawnictwo
Komentarze