Moja siostra Rosa - Justine Larbalestier - recenzja

Justine Larbalestier to pięćdziesięcioletnia pisarka, poruszająca bardzo nietypowe problemy. Napisała m.in.: „Magic Or Madness” ; „Liar”; „Team Human”. Szczęśliwa żona Scotta Wasterfelda.

Genialny thriller "Moja siostra Rose"
 bardzo mnie zszokował, ale też pozytywnie zaskoczył. Historia rodzeństwa chwilami powodowała ciarki na moim ciele, a czasami łzy napływały mi do oczu z bezradności pobudzając przy tym ciekawość co będzie dalej. Jak ich losy się potoczą? Głównymi bohaterami są brat i siostra. Książka może bardziej mi przypadła do gustu, ponieważ sama mam i brata i siostrę w wieku bohaterów, co pobudziło moją wyobraźnię i sprawiło, że miałam wrażenie, że akcja toczy się w moim domu.

Che Taylor - nastolatek, taki jak każdy, marzy o rozwoju swojej sportowej kariery, jak i o tej młodzieńczej miłości. Tęskni on za dawnymi znajomościami w Australii. Wydawałoby się, że prowadzi życie jak każdy nastolatek. Często pilnuje swojej młodszej siostry, która ma zaledwie 10 lat, ale coś jest nie tak. To nie jest zwykła dziewczynka.

Rosa – słodka, mała dziewczynka, która uwielbia manipulować ludźmi. Tak to może wydawać się dziwne, ale to dziecko to chodzące zło. W pewnej chwili pomyślałam, że ona jest szczęśliwa tylko wtedy kiedy ktoś cierpi, kiedy widzi ból w oczach innych. Rosa to pełna sprzeczności postać śliczna o anielskim wyglądzie, mądra, zdolna, ale o dziwnych tendencjach.
Justine Larbalestier porusza w tej książce problemy rodzinne, problemy młodego nastolatka, który może zachowuje się irracjonalnie, ale zdaje sobie sprawę z zagrożenia. Ukazała również problemy religijne towarzyszące rodzinie.

Może zachowanie dziewczynki spowodowane jest wiecznymi przeprowadzkami? Rodzice dzieci pragną znaleźć swoje miejsce na Ziemi. Częste zmiany otoczenia, ludzi wokół może to jest jakiś logiczny powód obłędu Rose. Che znajduje się w nieziemsko trudnej sytuacji, on jako jedyny zdaje sobie sprawę z tego, że jego siostra jest inna, że to nie jest tylko dziecinne zachowanie, ale coś gorszego coś, co może mieć bardzo poważne konsekwencje w przyszłości. Ktoś musi powstrzymać demona w szacie anioła.

Po przeczytaniu już nigdy nie będziesz postrzegać dziesięciolatek za aniołki. A czy twoja siostra ma cechy Rose?Ducky, lat 19


Książka wydana przez Wydawnictwo

Komentarze