Franciszek z Asyżu. Prorok ekstremalny - Suzzane Giuseppi Testut - recenzja

Suzzane Giuseppi Testut to autorka wielu książek o tematyce religijnej. Jej dzieła poświęcone są wierze w Boga oraz niezwykłym ludziom, którzy chodzili po naszej Ziemi. Najnowsza książka autorki nosi tytuł – „Franciszek z Asyżu. Prorok ekstremalny” i przedstawia rozwój franciszkanina ku dojrzałości chrześcijańskiej.

To nie jest zwykła historia mnicha, zawiera nie tylko fakty historyczne, ale również osobiste przemyślenia autorki i cytaty biblijne, które nawiązują do życia Franciszka i trudnych tematów podejmowanych przez Suzzane Testut. Na początku książki poznajemy młodzieńca, który posiada przyziemne problemy i marzenia. Dopiero z czasem odkrywa on Boga dookoła siebie, a decyzje podejmowane przez niego mają poparcie w Piśmie Świętym. Dowiadujemy się jak obecnie Kościół patrzy na świętego i rozumie jego nauki. Autorka podejmuje się konfrontacji z problemami współczesnego świata, dotyka takich tematów jak: aspołeczność, świat technologii, który nie zawsze zmierza w dobrym kierunku, czy zachowanie młodzieży. Każdą sprawę próbuje poznać dogłębnie i nie przyjmować rozwiązania na tacy. Jej książka jest nie tylko o człowieku, ale i całym człowieczeństwie, które często nie potrafi wyznaczyć priorytetów. Podkreśla, że dzisiejsza hierarchia wartości została zaburzona.

Lektura o świętym Franciszku mile mnie zaskoczyła i pozwoliła zastanowić się nad kilkoma ważnymi sprawami. Polecam ją przede wszystkim czytelnikom lubiącym literaturę faktu, niekoniecznie wierzącym, ponieważ życie Franciszka może zadziwić każdego.
Agnieszka, lat 16
Książka wydana przez Wydawnictwo

Komentarze