Aż do dziś - Pam Fluttert - recenzja

Autorką książki pt. „Aż do dziś” jest Pam Fluttert. Tworzy literaturę młodzieżową, jak i obyczajową. Niestety nie znam innych dzieł stworzonych przez autorkę.

Jest to bardzo poruszająca książka młodzieżowa, która opowiada nam historię Kat, dziewczyny molestowanej przez przyjaciela rodziny Grega. Kat nie radzi sobie z zaistniałą sytuacją, boi się powiedzieć rodzicom prawdę, gdyż myśli, że jej nie uwierzą.

Główna bohaterka jest w bardzo ciężkiej sytuacji i nie daje sobie rady psychicznie. Wie, że Greg nie może zachowywać się wobec niej w taki sposób, ale jest zbyt słaba, żeby poradzić sobie z problemem.

Nie potrafię wyobrazić sobie tego, co czuła główna bohaterka. Jak wiele kosztowała ją prawda. Żaden człowiek, nigdy nie powinien doświadczyć takiej traumy.

Książka zawiera wiele tekstu opisującego uczucia Kat tego, co przeżyła i z czym musiała się zmierzyć, aby rozwiązać swoją sytuację. Opisy te powodują ogromne wzruszenie.

Książka Pam Flutter wzbudziła we mnie emocje nie do opisania, poruszyła mnie i nakłoniła do refleksji. Książka warta polecenia.
Kaja, lat 16Książka wydana przez Wydawnictwo Linia w serii Biała Plama

Komentarze