Modelka - Zuzanna Bijoch - recenzja

Autorem powieści pt. „Modelka” jest Zuzanna Bijoch. Jest to jej pierwsza książka, gdyż kobieta nie jest pisarka, lecz modelką. Napisała tę książkę w celu pokazania jak wygląda jej świat.

Jest to książka praktycznie dla każdej osoby, która chce wiedzieć, co to znaczy być modelką. Autorka opowiada nam historię Sary i Julii Rostowskich, jak rozpoczęła się ich modowa przygoda. Aparat bardziej pokochał Sarę, więc zaczęła jeździć na coraz lepsze i bardziej wymagające pokazy mody, u coraz lepszych światowych projektantów. Została zauważona przez mężczyznę, który pomógł dziewczynie odnaleźć się w nowym świecie oraz przyśpieszył rozwój jej kariery. Kobieta ciągle musiała być w ruchu.

Świat mody jest naprawdę ciężki, ludzie wiele oczekują od ciebie, nie myśląc nawet, jaki to sprawia trud. Tam wystarczy jeden dzień, by stać się nikim, więc nie można pozwolić sobie na nawet najmniejsze błędy, albo robisz to, co chcą i jesteś tym, kim chcą, żebyś była albo twoje istnienie przestaje mieć znaczenie. Nie ma tam miejsca na żadne uczucia czy rozczulanie się nad sobą, trzeba być twardym, żeby osiągnąć sukces.

„Modelka” jest napisana prostym językiem, więc bardzo przyjemnie się ją czyta.

Uważam, że książka jest bardzo oryginalna, bo to pierwsza powieść, która tak dokładnie opisuje świat i przeżycia kobiet, które profesjonalnie zajmują się modelingiem.

„Modelka” bardzo mi się podobała i zmieniła mój dotychczasowy światopogląd. Mogę ją polecić wszystkim, których zainspirowała ta krótka recenzja i którzy chcą poznać losy Sary Rostowskiej.
Kaja, lat 16


Książka wydana przez Wydawnictwo


Komentarze