Dalila - Jason Donald - recenzja

Jason Donald urodził się w Szkocji, dzieciństwo spędził w Afryce. Ukończył literaturę i filozofią angielską. Wykłada kreatywne pisanie. Pisze powieści, które mają wywoływać efekt ekspresywny i intelektualny jednocześnie. Dzięki Wydawnictwu Kobiecemu polski czytelnik może się zapoznać z jego ostatnią powieścią bestsellerem pt. „Dalila".

Bohaterką książki jest tytułowa Dalila, a dokładnie Irene Dalila Mwathi. Jej najbliższa rodzina zostaje zamordowana. Trafia pod opiekę dalszej rodziny, gdzie jej koszmar tylko się pogłębia, bo traktowana jest jak niewolnica. Ucieka ze swojego kraju - Kenii. Trafia do Londynu, gdzie ludzie, którzy mieli jej pomóc, wykorzystują ją. Dalila jednak się nie poddaje, ale walczy o siebie i lepsze jutro...

Książa napisana na potrzebę dyskusji na temat problemów współczesnych imigrantów. Na pewno wzrusza i porusza, bo główną bohaterkę spotykają naprawdę straszne rzeczy. Tragiczna śmierć najbliższych, koszmar gwałtu, brak oparcia, pomocy i zrozumienia. Wędrówka w nieznane, obcy kraj, język i ludzie, długi procedury imigracyjne.

Jest to lektura dla osób chcących poznać odczucia i zmagania ludzi uciekających ze swoich domów, krajów. Zważywszy na to się wokół nas dzieje temat aktualny i warty bliższego zagłębiania. Nie jest to lekka i przyjemna książka. Ma wywołać u czytelnika wstrząs i refleksje. Czy wywołuję? Przekonaj się sam.

MJ

Za książkę dziękujemy księgarni internetowej
Komentarze