Bunt na Wyspie Potępionych - Melissa de la Cruz - recenzja

Melissa de la Cruz - amerykańska autorka książek dla młodzieży i dorosłych, współpracuje z czasopismami takimi jak Glamour, Cosmopolitan oraz The New York Times. Najpopularniejsze stworzone przez nią cykle powieściowe to Au Pair oraz Błękitnokrwiści. Tej jesieni ukazała się kontynuacja powieści „Powrót na Wyspę Potępionych”, która odniosła wielki sukces na rynku książkowym poprzedniego lata.

„Bunt na Wyspie Potępionych” to nowe przygody postaci znanych z filmu „Następcy". Bohaterami są potomkowie czarnych charakterów z filmów Disneya takich jak Diabolina, Zła Królowa czy Cruella de Mon. Historia opisana w książce jest kontynuacją sporu Mal i Umy- córek najpotężniejszych czarnych charakterów znajdujących się na Wyspie Potępionych. Na dnie morza, za magiczną barierą oddzielającą Wyspę od świata, przez nieszczęśliwy przypadek znalazł się Trójząb Trytona. Córka Urszuli-Uma planuje zebrać załogę i zdobyć Trójząb. Czy jej się to uda? Jak skończą się losy potępionych? Czy Mal i Uma będą toczyć bój?

Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziecie w 3 części bestsellera „Bunt na Wyspie Potępionych". Książka napisana jest językiem młodzieżowym, prostym w przekazie i jasnym do zrozumienia dla odbiorcy. Na wielkie uznanie zasługuje fakt, iż powieść od początku do końca trzyma czytelnika w napięciu. Książka na pewno spodoba się miłośnikom fantasy oraz młodym ludziom, których zachwycił film „Następcy".
Vanessa, lat 16Książka wydana przez Wydawnictwo

Komentarze