Podtrzymując wszechświat - Jennifer Niven - recenzja

Autorem książki pt. „Podtrzymując wszechświat” jest Jennifer Niven. Urodziła się 14 maja 1968 r. Napisała już wiele świetnych książek. Jedną z nich jest na przykład bestsellerowa i uwielbiana przez młodych czytelników powieść „Wszystkie jasne miejsca”.

„Podtrzymując Wszechświat” opowiada o znajdowaniu osoby, która widzi cię takim, jakim jesteś naprawdę. Jest to powieść młodzieżowo-obyczajowa.

Jest to książka o dziewczynie, jeszcze niedawno nazywanej „najgrubszą nastolatką w Ameryce”, która zmaga się z codziennymi problemami oraz ze złośliwościami ze strony rówieśników. Jednak nikt tak naprawdę nie zna Libby i powodu, dlaczego tak przytyła. I o chłopaku, który jest lubiany i popularny, jednak ma problemy z rozpoznawaniem twarzy, czego nikt nie wie, nawet jego rodzice. Jack i Libby przez głupią licealną zabawę trafiają na terapię szkolną i odkrywają, że im więcej czasu ze sobą spędzają, tym mniej samotni się czują.

Powieść uczy nas, że dobrze widzi się tylko sercem. Nie wolno oceniać ludzi po tym, jak wyglądają, ponieważ po poznaniu ich może się okazać, że staną się dla nas bardzo ważni. A my dzięki tej znajomości, staniemy się o wiele szczęśliwsi.

Książka została napisana prostymi i łatwym językiem. Dzięki opisom można jeszcze lepiej wyobrazić sobie sytuacje, ludzi i miejsca. Jest ciekawie napisana, bo główni bohaterowie opowiadają swoją historię na przemian.

Myślę, że książka ta zainteresuje czytelników, ponieważ przedstawiona w niej miłość, która zrodziła się z nienawiści, jest naprawdę niesamowita. Powieść Jennifer Niven bardzo mi się podobała, bo wzbudziła we mnie wiele emocji, które wpłynęły na mnie bardzo pozytywnie i na pewno sięgnę jeszcze po inne książki tej autorki. Polecam tę książkę wszystkim, którzy lubią romanse i chcą poznać historię Libby i Jacka.Kaja, lat 16Książka wydana przez Wydawnictwo


Komentarze