Mroczna Wieża. Tom 1. Roland - Stephan King - recenzja

Miałam okazję ostatnio przeczytać książkę pt. „Mroczna Wieża. Roland” Stephena Kinga. Jest to pierwsza książka z 8-tomowego cyklu.

Stephen King to sławny pisarz książek zwłaszcza o charakterze horroru. Jedną z najbardziej popularnych jest „Lśnienie". Lecz jak można stwierdzić po „Mrocznej Wieży” nie ogranicza się tylko do jednego stylu.

„Mroczna Wieża” to książka, która ma w sobie elementy westernu, fantastyki i horroru. Opowiada ona o pewnym człowieku, którego zwą Roland. Był on rewolwerowcem, który przemierzał miasteczka, wioski i pustynie za mężczyzną w czerni. Po drodze spotyka zastawione przez jego wroga pułapki i pewne komplikacje, które utrudniają dogonienie ściganego.

Książka ta jest bardzo wciągająca. Czytelnik czyta coraz więcej i więcej, aby dowiedzieć się jak ta historia się skończy. Niestety albo i „stety” ma jeszcze do przeczytania 7 innych tomów tej powieści. Poleciłabym tę książkę młodzieży, która uwielbia klimaty Kinga i kiedyś już czytała jego inne książki. Osobiście bardzo mi się podobała i kiedyś może jeszcze sięgnę po inne historie napisane przez tego pisarza.Oliwia, lat 17


Książka wydana przez Wydawnictwo


Komentarze