Zakochani w świecie. Malezja - Joanna Grzymkowska-Podolak - recenzja

Joanna Grzymkowska-Podolak to dziennikarka i realizator programów telewizyjnych, podróżuje wraz z mężem operatorem obrazu, Jarosławem Podolakiem. Jest również autorką bloga i książek podróżniczych m.in.: Zakochani w świecie. Indie".

Książka „Zakochani w świecie. Malezja” przestawia relację z podróży po Malezji. Jej wielokulturowość i egzotyczność. Poznajemy znane i nowoczesne miasta, ale i dżunglę, zwierzęta, nawet te krwiopijcze (przygoda z pijawkami brr!). Historię, kulturę, religię i mieszkańców. Autorka zrobiła na mnie wrażenie bardzo życzliwego człowieka. Nastawionego pozytywnie do życia i ludzi w ich zwyczajnym codziennym życiu.
„Ludzie i spotkania z nimi, to esencja podróżowania". Jak sama pisze lubi ludzi, przyglądać się im, dostrzegać ich.

Ze swoim mężem stanowi świetny duet dziennikarsko-operatorski. Są nie tylko parą, ale i świetnymi przyjaciółmi, co w podróży okazuję się nieodzowne. Joanna Grzymkowska-Podolak opisuje dwumiesięczną podróż. Zwiedza ten kraj naprawdę dokładnie i wnikliwie obserwuje. Ciekawie i z humorem o tym opowiada. Książkę wzbogacają interesujące zdjęcia.

Więcej zdjęć i filmów nie tylko z podróży po Malezji, ale i wcześniejszych wypraw możemy prześledzić na stronie zakochaniwswiece.pl

Książkę polecam ludziom ciekawym świata!MJ
Książka wydana przez Wydawnictwo Edipresse

Komentarze