Pierworodna - Tosca Lee - recenzja

Tosca Lee to amerykańska pisarka. Ma na swoim koncie kilkanaście bestsellerów, dobrze przyjętych przez czytelników i krytyków. Piszę książki historyczne i thrillery. Jest laureatką wielu literackich nagród.

„Pierworodna” to kontynuacja „Potomków". Na początku mamy streszczenie tego, co działo się w tomie pierwszych, więc można czytać tom drugi bez znajomości pierwszej książki, choć myślę, że warto przeczytać od początku tę historię.

Główna bohaterka Audra odzyskuję wymazane wspomnienia. Wie już dlaczego podjęła się tak drastycznego kroku, by je usunąć. Ma dla kogo żyć i walczyć. Dziedzice jednak nie spoczną, dopóki jej nie zabiją. Musi znaleźć i pokonać swojego największego wroga Historyka, by w końcu położyć kres trwającej od wieków walce między Potomkami a Dziedzicami.

Autorka opisuje fikcyjne losy potomków „Krwawej Hrabiny” czyli Elżbiety Batory, która na kartach historii okryła się złą sławą morderczyni i sadystki, ale czy na pewno tak było?


Tosca Lee pisze ciekawie i emocjonalnie. Wraz z główną bohaterką przeżywamy wzloty i upadki i z determinacją dążymy do celu. Książkę warto polecić, czyta się szybko i przyjemnie.


MJ


Książka wydana przez Wydawnictwo
Komentarze