Ostatnia rola Hattie - Mindy Mejia - recenzja

Mindy Mejia jest absolwentką Hamline Univerity. W 2012 roku wydała swoją debiutancką powieść pod tytułem „The Dragon Kepper”. W 2016 powstała książka pod tytułem „Ostatnia rola Hattie”.

Główna bohaterka - Hattie Hoffman to roześmiana, pełna zapału i chęci do pracy dziewczyna. Ulubienica nauczyciela angielskiego, znana jest w całym mieście dzięki swojemu zamiłowaniu do występowania na scenie. Gdy wcielała się w postać, to już nie jest Hattie. W dniu premiery szkolnego przedstawienia zostaje znaleziona martwa, całe miasto jest w szoku. Tragedia wstrząsa wszystkimi mieszkańcami Pine Valley.

Co było przyczyną śmierci bohaterki?

Czy „klątwa Makbeta” miała z tym jakiś związek?
Czy Hattie ukrywała jakiś sekret przed swoimi znajomymi?

Miejscowy szeryf prowadzi śledztwo. Chce dowiedzieć się czegoś na temat nagłej śmierci dziewczyny. Odkrywa jej tajemnice, dochodzenie przynosi jednak więcej pytań niż odpowiedzi.

Książka napisana jest językiem zrozumiałym dla każdego. Ciekawa fabuła i chęć rozwiązania zagadki sprawia, że nie możemy oderwać się od historii bohaterki. Autorka posługuje się lekkim językiem, który pochłania się bardzo szybko.

Jeśli lubisz zagadki kryminalne, sekrety i nagłe zwroty akcji wiedz, że ta książka jest stworzona dla ciebie!
Natalia, lat 16


Książka wydana przez


Komentarze