Krąg niewinnych - Valentin Musso - recenzja

Miałam ostatnio okazję przeczytać książkę francuskiego pisarza Valentina Musso pt. „Krąg niewinnych".

Książka opowiada o dwóch morderstwach dokonanych na terenie Francji. Pierwsze ciało znaleziono na dziedzińcu prestiżowego liceum w Nicei, należało ono do ucznia Sébastiana Cordero. Odkryciem przyczyny oraz sprawcy jego śmierci zajmuje się komisarz Justine Nérandeau. Podczas dochodzenia wychodzą na jaw sprawy, które nie powinny wydarzyć się na terenie renomowanego liceum.
W tym samym czasie nieopodal szlaku w Pirenejach odkryto drugie zwłoki należące do Raphaela Nimera — górskiego przewodnika. Ciało znaleziono po dwóch dniach od zniknięcia. Brat Raphhaela - Vincent wraz z byłą dziewczyną swojego brata - Camillie, zaczyna dochodzenie. Na początku myślą, że śmierć Raphaela mogła mieć związek z jego nieciekawą przeszłością, lecz po tym, jak Vincent znajduje w skrzynce płytę CD z filmem, z którego dowiaduje się, iż jego brat miał żonę i dziecko zmieniają zdanie. W filmie Raphael prosi brata o ochronę nad nimi. Z początku wydaję się, że obie sprawy to dwa odrębne morderstwa. Z czasem okazuję się jednak, że obie zbrodnie są ze sobą powiązane.

Powieść Valentina Musso jest naprawdę bardzo ciekawa i wciągająca, chociaż trochę poplątana jak na mój gust. W książce przedstawiono wątki historyczne z okresu II wojny światowej, prace nad eksperymentami, ale także życie zwykłych licealistów.

Książka bardzo mi się spodobała, polecam ją każdemu, kto lubi kryminały, a także fanom rozwikłania powikłanych zagadek. Moim zdaniem jest to powieść godna przeczytania.


Natalia, lat 16


Książka wydana przez Wydawnictwo


Komentarze