Kobieta znikąd - Mary Kubica - recenzja

Autorem książki „Kobieta znikąd” jest amerykańska powieściopisarka Mary Kubica. Jej pierwsza powieść „Grzeczna dziewczynka”, podobnie jak kolejna znalazły się na liście bestsellerów New York Timesa.
„Kobieta znikąd” jest thrillerem psychologicznym.

Główna bohaterka Esther Vaughan znika w niewyjaśnionych okolicznościach.
Jej współlokatorka Quinn znajduje w jej rzeczach niepokojące listy miłosne, w których zawarte są oprócz miłosnych wyznań także pogróżki. W tym samym czasie w pewnym miasteczku pojawia się kobieta. Od razu wzbudza zainteresowanie Alexa. Dom chłopaka mieści się w pobliżu opuszczonego, zrujnowanego budynku. Kiedy tajemnicza kobieta zamieszkała w ponurym domu, stało się jasne, że chce się ukryć. Jakie zamiary ma postać, pojawiająca się w miasteczku tak nagle? Czy się boi? Może czeka na kogoś, kto wpadnie w jej pułapkę?

Opowieść napisana jest językiem zrozumiałym dla każdego. Ciekawa fabuła i chęć rozwiązania zagadki sprawia, że nie możemy oderwać się od historii Esther. Autorka posługuje się lekkim językiem, który pochłania się bardzo szybko.

Książka odpowiednia jest dla osób, które uwielbiają zagadki. Autorka trzyma nas w napięciu do samego końca. Jeżeli lubisz tajemniczość i zagadkowość, to ta historia jest dla ciebie! Natalia, lat 16


Książka wydana przez Wydawnictwo


Komentarze

  1. Mam nadzieję, że książka mi się spodoba tak jak Tobie bo Twoja recenzja zmotywowała mnie do jej przeczytania.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz