Kiedy będziemy deszczem - Dominika van Eijkelenborg - recenzja

Dominika van Eijkelenborg to z pochodzenia Polka, która teraz spełnia się w Holandii. Jej powieści są znane z tajemniczości i sekretów. Mając w przeszłości skomplikowany romans, umie napisać dobrą powieść na ten temat.

Główna bohaterka książki ma na imię Inga. Ma męża i dwójkę małych dzieci. Rodzinę dopełnia pies. Pewnego dnia Inga wychodzi na spacer z nim i już nie wraca.

Między śledztwem prowadzonym przez lokalną policję, książkę urozmaicają wstawione e-maile Ingi do jej przyjaciółki.

Mąż Ingi nie daje sobie rady z dziećmi i wciąż ma nadzieję na powrót żony. Po pewnym czasie dowiadujemy się o tajemniczym mężczyźnie, który mógł maczać palce w życiu Ingi.

Książka „Kiedy będziemy deszczem” jest tajemnicza, pełna zagadek. Czytający nie może się od niej oderwać, ponieważ jak najszybciej chce rozwiązać tajemnicę zaginięcia głównej bohaterki. Niestety, gdybym miała wybór, nie wybrałabym jeszcze raz tej książki, gdyż thrillery to nie moje klimaty.


Oliwia, lat 16
Za książkę dziękujemy KsięgarniKomentarze

 1. Cześć Oliwio. Mam pytanie. Skoro nie czytasz thrillerów to dlaczego zdecydowałaś się na tę książkę? Oczywiście nie uważam, że nie powinniśmy próbować nowych gatunków. Ale ja nie wiem z jakiego powodu po nią sięgnęłaś skoro Twoja recenzja do dosłownie jedno zdanie o książce. Które można byłoby napisać o jakimkolwiek innym thrillerze. Wyjaśnij mi więc tą tajemnicę - dlaczego (jak twierdzisz) przeczytałaś thriller, wzięłaś książkę od księgarni za darmo, w zamian napisania jednego polecającego zdania? Skoro to nie TWOJE KLIMATY to jakim cudem możesz twierdzić, że czytelnik nie może się od niej oderwać?

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Droga Ewelino! Książki dzięki uprzejmości Wydawców i Księgarń trafiają do naszej szkolnej biblioteki. A nasi uczniowie, którzy wyrażą taką chęć dołączają do naszego Klubu Recenzenta, i nie tylko czytają, ale i piszą o swoich odczuciach przy danej lekturze na blogu. Są to ich subiektywne opinie. Są to młodzi ludzie, którzy dopiero się wdrażają w pisaniu recenzji :) Pozdrawiamy, Ósemkowy Klub Recenzenta

   Usuń

Prześlij komentarz