Sen powrotu - Piotr Strzyższ - recenzja

Książkę "Sen Powrotu" napisał Piotr Strzyższ. Skończył kilka szkół, studiował na kilku kierunkach, pracował w różnych miejscach, m.in. na budowie, w bibliotece i w różnych szkołach. Od lat realizuje marzenie zwiedzenia świata na rowerze, łącząc pasję podróżowania z fotografią i pisaniem. Przejechał przez kilkadziesiąt krajów na pięciu kontynentach. 

Według mnie jest to książka popularno-naukowa. Autor opisuje swoją wyprawę na rowerze. Spotyka na swojej drodze dużo sympatycznych ludzi, na których może liczyć, ale jego podróż nie jest taka łatwa. Czy wiele niemiłych lub miłych przygód spotka Piotra? 


Książkę czyta się łatwo, chociaż ja osobiście nie lubię, gdy dużo nazw własnych pojawia się w książce. Autor opisuje swoje prawdziwe życie jak to było. Nie oszukuje czytelnika, tylko otwarcie przyznaje jak wyglądała jego podróż. Niektóre momenty w książce były zagadkowe, ale większość była jasna, prosta i logiczna. Często poruszana jest kwestia przyjaźni i jak ludzie potrafią bezinteresownie pomagać innym. 

Moim zdaniem książka ma pozytywny charakter, poleciłabym ją osobom, które lubią podróżować. Lepsze jest podróżowanie w książce od nie podróżowania nigdzie.

Paula, lat 17


Książka wydana przez Wydawnictwo

  
http://bezdroza.pl/

Komentarze