Ta, którą znam - Małgorzata Warda - recenzja

Książkę pod tytułem "Ta, którą znam" napisała Małgorzata Warda. Laureatka nagrody IBBY 2015, dwukrotnie nominowana do nagrody głównej Festiwalu Literatury Kobiet "Pióro i Pazur" i wiele innych.

Cała akcja toczy się wokół tragicznego wypadku siostry Ady, a w międzyczasie są opisane różne wydarzenia, które w pewien sposób "dążą" do tego aby wyjaśnić co się tak naprawdę stało. Nasuwają się pytania: czy Ada porzuci wszystko? Co tak naprawdę się stało? Czy miłość jest w stanie przetrwać lata? 


Nie pierwszy raz czytam książkę, w której na przemian są podawane wydarzenia z przeszłości i teraźniejszości, a trudno było mi się odnaleźć. Nie zawsze wiedziałam o czym jest mowa i dlaczego. Pisarka utrzymywała fabułę w tajemniczym nastroju, aby dowiedzieć się prawdy trzeba było przeczytać całą książkę. Postać Ady jest bardzo charakterystyczna, ma problemy jak każdy człowiek, ale doskonale sobie z nimi radzi i dąży za marzeniami. 

Moim zdaniem książka przypadnie do gustu każdemu, kto po prostu lubi czytać.
Paula, lat 17

Książka wydana przez Wydawnictwo Prószyński i S-ka


Komentarze

  1. Bardzo lubię powieści tej autorki. Podobnych wyrazistych bohaterów znalazłam w "Prokuratorze" Pauliny Świst. Niby kryminał ale nie do końca..

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz