Magiczna winnica - Maja Górska - recenzja

Maja Górska pochodzi z Legnicy i ma zaledwie 14 lat. 19 października miała miejsce premiera jej książki pt. "Magiczna winnica".

Książka opowiada o rodzinie Febbrario, składającej się z ojca Luki, dwóch dzieci - Francescy i Marca oraz cioci Carlotty. Rodzina dostała w spadku winnicę na włoskiej prowincji, dlatego zmuszeni są przeprowadzić się z Manhattanu, gdzie obecnie mieszkają. Dzieci robią to z wielką niechęcią. Po dwóch miesiącach mieszkania w nowym miejscu ojciec dwójki rodzeństwa musi wyjechać, aby pomóc kuzynostwu - rodzeństwu Riccardo i Carlowi rozwiązać problemy w ich winnicy. Podczas nieobecności ojca, Francessca przechadzając się po ich posiadłości znajduje domek z zielonymi okiennicami i czerwonym dachem. Postanawia przyjrzeć mu się z bliska, gdy jest już niedaleko drzwi wejściowych niespodziewanie wpadła w wielki dół, który prowadzi do zaczarowanego świata elfów, które jak się okazuje pomaga prowadzić winnice ojca dziewczyny. Winnice kuzynostwa Luki także pomagała prowadzić elfka, lecz ta winnica popadła w ruinę sześć lat wcześniej, gdy Rada Elfów dowiedziała się, że zaczarowane wino sprzedają ludziom, aby się wzbogacić...


Powieść bardzo mnie wciągnęła, ponieważ opisuje Włochy, ich kulturę i kuchnię. Najbardziej spodobało mi się wtrącanie włoskich nazw potraw, historia elfów oraz istnienie świata realnego.

Książkę polecam tym wszystkim, którym podczas czytania podoba się rozwiązywanie zagadek razem z bohaterami, którzy również podziwiają włoską kulturę jak autorka oraz są zafascynowani światem fantastycznym.
 

Natalia, 16 lat


Książka wydana przez

http://www.skrzat.com.pl
 

Komentarze

  1. Dziękuję za recenzję. Cieszę się, że spodobała Ci się moja książka.
    Maja Górska

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz