Trauma - Marcin Pomiećko - recenzja

Marcin Pomiećko ukończył studia pedagogiczne w Gdańsku. Jest miłośnikiem literatury i filmu, a jego pasją są podróże. „Trauma” to jego debiut literacki.

Weronika wraz z rodzicami i rodzeństwem mieszka w Warszawie. Swoją życie uważa za szczęśliwe, można powiedzieć, że idealne. Wszystko jednak zmienia się, gdy jej brat rzuca szkołę i wpada w złe towarzystwo. Stacza się na dno, co ma duży wpływ na całą rodzinę. Niebawem dochodzi do tragedii, która zmienia Weronikę i jej postrzeganie świata.

„Trauma” oparta jest na faktach i przybliża czytelnikowi odczucia osób zranionych przez los. Książka napisana jest w formie pamiętnika, przez co miałam wrażenie, że autorką jest właśnie główna bohaterka. Czytało mi się ją łatwo i szybko. Język jest prosty. Zgłębiając się w tej książce odczuwałam jakby Weronika rozmawiała ze mną osobiście i opowiadała swoją historię.

Polecam tę książkę młodym osobom ze względu na prosty język i przekaz, a dorosłym, zwłaszcza posiadających dzieci, aby przybliżyła im ona problemy młodzieży.Julia, lat 16


Książka wydana przez


http://www.wydawnictwobialepioro.pl/

Komentarze