Sekretnik - Ewa Nowak - recenzja


Ewa Nowak, polska pisarka i publicystka. Autorka felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży.

Ostatnia książka, którą wydała to poradnik pt."Sekretnik" dla nastolatek borykających się z problemami zarówno w sferze szkolnej, domowej, ale także uczuciowej. W książce można znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących pytań.

Powodem dla którego zdecydowałam się przeczytać tę książkę była ciekawość dotycząca odpowiedzi na pytania zawarte w tej opowieści. Niestety zawiodłam się odpowiedzi były banalne, nic nowego nie wniosły w moje życie. Autorka proponuje rozwiązania problemów, w taki sam sposób jak KAŻDY DOROSŁY człowiek. Jako nastolatka rozumiałam problemy ukazane w powieści, ale w ogóle nie rozumiałam odpowiedzi, my młodzi ludzie potrzebujemy odpowiedzi jasnych i otwartych, a nie psychologicznych wywodów. Czytając tę książę miałam wrażenie, że jestem w gabinecie terapeutycznym. Jedynym plusem tej książki jest ciekawy tytuł, okładka oraz treść pytań zawartych w książce.


Osobiście jest mi trudno powiedzieć czy polecam tę książkę czy nie, gdyż ja w swoim prywatnym życiu nie mam takich problemów, być może osoba borykająca się z takimi dylematami znajdzie tam odpowiedź na nurtujące ją pytania. 

Natalia, lat 16 

Książka wydana przez

http://www.egmont.pl
 

Komentarze