Alfabet Góry - Jan Góra - recenzja

„Alfabet Góry” jest to zbiór przeróżnych felietonów ojca Jana Góry, dominikanina, twórcy spotkań młodzieży na Lednicy. Zakonnik był twórcą kilkudziesięciu książek, kilkuset artykułów i felietonów. Pisał dla dominikańskiego miesięcznika „W drodze” i to właśnie z tych felietonów tam zamieszczanych powstała ta książka. 

W jej wnętrzu znajdujemy poukładane alfabetycznie chrześcijańskie treści, opowiadające o wierze, Kościele, relacjach miedzy ludźmi, działaniach jakie podejmował, trudnych wyborach jakie miał przed sobą ojciec Góra.


Książka zawiera zbiór przemyśleń o rzeczach poważnych i trudnych oraz tych pozornie bezsensownych czy mało przejmujących jednak równie ważnych. Wszystkie słowa ojca Góry przedstawiane są z niewiarygodną miłością i przejęciem dla danego tematu. Widać w niej piękne uczucia, które zostały przelane na papier. Prawdziwą troskę o młodych oraz wiele wspomnień i opowieści związanych z Janem Pawłem ll. 

Książka ta to zbór wielu odpowiedzi na nie zawsze widoczne przez nas, jednak nurtujące nas pytania. Jest ona przekazaniem najważniejszych prawd życiowych w bardzo łatwy, przystępny, zaskakująco logiczny i oczywisty sposób. Czytając tę książkę czułam jej magię, słowa ojca Góry są jak igiełki, które się w nas wbijają, otwierają umysł i oświetlają mroki codzienności. Rozśmiesza na każdym kroku jednocześnie dając do myślenia. 

Ja osobiście jako zakładki używałam kartek, które co chwila zapisywałam krótkimi cytatami, które trafiały wprost do mojego serca. Książkę tę warto przeczytać niezależnie od wieku, płci, poglądów czy aktualnych stanów emocjonalnych. Obiecuje Ci, że nie rozwieje ona wszystkich nurtujących Cię pytań, nie rozwiąże twoich problemów i nie sprawi, że twoje życie nagle stanie się proste. Zapewniam Cię o jednym, że da Ci ona wiele powodów aby twoje życie zależało od Ciebie i abyś w końcu otworzył oczy. Aby dziś stało się twoim dniem.Ada, 17 lat

Książka wydana przez 

https://www.wdrodze.pl
 

Komentarze