Absolutnie prawdziwy pamiętnik - Sherman Alaxie - recenzja

Głównym bohaterem powieści jest Arnold Sprit. Chłopiec mieszka w rezerwacie Indian Spokane. Różni się od innych dzieci. Ma wodogłowie. Charakteryzuje się drobną postawą ciała. Arnold ma sporą wadę wzroku, więc nosi okulary. Większość dzieciaków go nie lubi. Mały posiada tylko jednego przyjaciela - Rowd 'ego.

Arnold należy do osób wyjątkowych, gdyż nie brakuje mu odwagi. Chłopiec nie chce być dłużej pośmiewiskiem. Zmienia szkołę. Rozpoczyna naukę w Readan. Większość tamtejszej społeczności jest do niego wrogo nastawiona z powodu jego pochodzenia. Chłopiec przeciwstawia się szkolnemu liderowi, w ten sposób udaje mu się zdobyć szacunek w szkole. Zaprzyjaźnia się również ze szkolną pięknością. Odkrywa tajemnicę Penelopy. Dochodzi do wniosku, że każdy ma jakieś słabości. Penelopa cierpi z powodu bulimii, co wprawia w zdumienie naszego bohatera. Dziewczyna sprawia wrażenie silnej, niezależnej osoby. Jest piękna, szczupła. Nie brakuje jej pieniędzy. Dobrze się uczy. Chłopiec zapewnia Penelope, że ją rozumie. 


"Absolutnie prawdziwy pamiętnik" to książka poruszająca kilka bardzo ważnych tematów. Jednym z nich jest przyjaźń. Główny bohater traci najlepszego przyjaciela po zmianie szkoły. Rowdy traktuje go jak zdrajcę. Nie chce go znać. Nasz główny bohater cierpi z tego powodu. Chłopcy byli dawnej nierozłączni. Mają wiele wspólnych wspomnień. Arnold robi wszystko, by odzyskać przyjaciela. Tęskni za docinkami ze strony Rowd'ego, a także za wspólną grą w koszykówkę. 


Arnold sprawia wrażenie bardzo inteligentnego dziecka. Ma niesamowity charakter. Cechuje go spora wrażliwość. Jego wygląd zewnętrzny może nie jest imponujący. Chłopiec jest drobny i słaby. Może z wyglądu Arnold jest wątły, jednak jest silny duchem. Mało kto potrafi z taką determinacją jak on, rozwijać swoje pasje oraz spełniać marzenia. Arnold posiada talent plastyczny. W wolnym czasie rysuje karykatury, czasami czyta książki. 


Polecam tę powieść wszystkim, których interesują książki nawiązujące do codzienności. Warto zwrócić uwagę na czcionkę, która faktycznie ułatwia czytanie. W książce nie ma zbędnych opisów. Ta powieść każdemu poprawi humor, zwłaszcza gdy pogoda za oknem nie zachęca do spacerów.
 


Kasia, lat 18 


Książka wydana przez

http://www.zysk.com.pl/

Komentarze