Pan Przypadek i korpoludki - Jacek Getner - recenzja

Pisarz, scenarzysta, dramaturg oraz laureat licznych konkursów pisarskich i dramaturgicznych - Jacek Getner. Napisał wiele scenariuszy do telewizyjnych seriali. "Pan Przypadek i korpoludki" to już trzecia cześć przygód zwariowanego detektywa. 

Jacek Przypadek, czyli główny bohater, jak zwykle ma przed sobą niezwykłe zagadki do rozwiązania. We wszystkie zamieszany jest bogaty świat wielkich korporacji. Książka podzielona jest na trzy historie, przez które cały czas przeplatają się z trudno wytłumaczalne wręcz niedorzeczne morderstwa, które oczywiście w brawurowy sposób rozwiązuje nasz detektyw.

 "Pana Przypadka..." czyta się szybko i z przyjemnością. Myślę, że książka napisana jest w taki sposób, że znajdzie odbiorców zarówno wśród młodzieży jak i starszych pokoleń. Odkrywa przed człowiekiem nietypowe zasady myślenia oraz skłania do podjęcia własnych kroków, dzięki którym odkryjemy prawdę pierwsi. Wcielamy się w role poszukującego rozwiązania detektywa. 


Zdecydowanie polecam oderwać się przez chwile od szkolnej, rutynowej codzienności i poświecić czas na lekturę tej książki. Może zmienimy swoje życiowe plany i zapragniemy rozwiązywać detektywistyczne zagadki. Pomimo że przypomina to serialowe historie, uważam, że warto przeczytać tę książkę i poznać tajniki przypadków.




A.G., lat 18


Książka wydana przez Wydawnictwo Zakładka


Komentarze