Stephanie Plum. Obłędna szesnastka - Janet Evanovich - recenzja

Janet Evanovich jest autorką powieści kryminalno-sensacyjnych. Książka pt. "Obłędna szesnastka" jest 16 częścią serii o perypetiach Stephanie Plum.

Samej głównej bohaterki nie trzeba chyba przedstawiać. Stephanie wcale się nie zmieniła, nadal jest równie zaaferowana wyzwaniami (w tej części są one trudne i niebezpieczne), co rozdarta między dwoma przystojnymi mężczyznami (przystojny i ciepły Morelli, a tajemniczy i pociągający Komandos) Czy Stephanie w końcu się zdecyduje?

Kobieta musi podjąć wiele ważnych decyzji, które wielokrotnie zagrażają jej życiu. Przyjdzie jej walczyć z krokodylem, podkładać "śmierdziela" i zaprzyjaźnić się z Hobbitami. Ale głównym jej celem jest uratować Vinniego przed groźnym Słonecznikiem.

Akcja książki toczy się wartko. Czytelnik może mieć wrażenie, że nie czyta, a ogląda serial, który wciąga i nie pozwala odejść przed ostatecznym rozwiązaniem akcji.

Jedynym moim zastrzeżeniem jest to, że poziom humorystyczny jest trzymany głównie przez babcię Mazurową i jej zamiłowanie do nieboszczyków.

Podsumowując. Myślę, że zarówno 16 tom jak i cała serię poleciłabym kobietom potrzebującym oderwania się od szarej i nudnej rzeczywistości, gdyż świat pełen przestępców, pączków i przystojnych mężczyzn zdecydowanie nie pozwala się nudzić.OB


Książka wydana przez


Komentarze