Ślub - Nicholas Sparks - recenzja

Nicholas Sparks – amerykański pisarz urodzony 31 grudnia 1965 r. Jego książki wzruszają, zaskakują, wywołują zazdrość i dodają nadziei kobietom na spotkanie prawdziwej miłości.

„Ślub” to miłosna opowieść, o małżeństwie, które ma za sobą trzydziestoletni staż. Czy miłość dwójki bohaterów nie zamieniła się przypadkiem w rutynę? Czy czują do siebie to co czuli, trzy dekady temu? Nicholas przedstawia nam Wilsona Lewisa zięcia Allie i Noaha Calhounów, bohaterów „Pamiętnika”. Wilson zauważył, że to co łączy go z Jane, to już nie to samo co kiedyś. Zdaje sobie sprawę, że to on jest głównie odpowiedzialny za to co się stało w jego związku. Postanawia wziąć sprawy we własne ręce i naprawić to co zepsuł. Rozmowy z Noahem bardzo mu pomagają, tak jak by ukazywały mu drogę, którą powinni iść. Czy trzydziesta rocznica ich ślubu, który nie był taki jak wymarzyła sobie Jane, przywróci namiętność i miłość? Nieoczekiwanie córka Anna planuje ślub w dniu ich rocznicy. Wydawało by się, że nic w tym dziwnego, ale uwierzcie ta książka was zaskoczy i to nieraz. 


Nicholas Sparks przedstawił metamorfozę mężczyzny z pracoholika, nieczułego, nieinteresującego się domem i rodziną prawnika - na romantycznego i zaskakującego, kochającego męża i ojca.

Książka wciąga i wzrusza. Porusza tematy miłosne, ale też i społeczne. Daje nam do myślenia, że zastanawiamy się co my, na miejscu Wilsona byśmy zrobili. Sprawia, że czytając jeden rozdział jesteśmy zdenerwowani na Wilsona i mamy do niego pretensje, ale kiedy czytamy kolejny rozdział wzruszamy się, że mężczyzna tak walczy o miłość swojego życia. Walka o ukochaną była trudniejsza mając ją za żonę, niż kiedyś, kiedy zdobywał jej względy. Czy ślub córki pomoże mu w jego planie na miłość czy wręcz odwrotnie? Czy nawał zajęć i spraw do załatwienia przed całą ceremonią nie oddali jeszcze bardziej od siebie Wilsona i Jane? 


Pisarz chciał w tej książce pokazać, że znaleźć miłość swojego życia to jedno, ale trzeba ją przez ten cały czas pielęgnować i z dnia na dzień starać się coraz bardziej, żeby ta nasza druga połówka nigdy nie zwątpiła w miłość, która kiedyś nas połączyła.

Książkę tę powinny na pewno przeczytać żony z długim stażem małżeńskim. Wzbudzi w was na 100% zazdrość, ale warto zobaczyć jak mężczyzna walczy o kobietę swego życia. Z każdej sytuacji jest wyjście. Czasu się nie cofnie, ale można sprawić, że przyszłość będzie cudowna. Mężowie, wy też przeczytajcie tę książkę, może ona nasunie wam pomysły, co zrobić żeby wasze żony poczuły się kochane i piękne. Przeczytajcie, warto!


Ducky, lat 17


Książka wydana przez Wydawnictwo Albatros

Komentarze