Wybór - Nicholas Sparks - recenzja

Nicholas Sparks - amerykański autor. Jego znane powieści to: „Pamiętnik”, „Noce w Rodanthe”, „Bezpieczna przystań” i wiele, wiele innych. Wiele jego książek zostało zekranizowanych. Jest on pisarzem, który trafia idealnie w oczekiwania kobiet. Zna ich potrzeby i potrafi je ująć w piękne historie, które zaskakują.

„Wybór” jak większość powieści Nicholas’a zaliczam do romansu. Zawarł on w niej historię Gabby Holland, będącej w szczęśliwym związku, mającą piękny dom i ogród, świetną pracę i sąsiada – Travisa Parkera... Ma on kilka nieudanych związków za sobą, ale i wspaniałych przyjaciół. Pracuje jako weterynarz. Czy psy połączą tych dwoje, jak że szczęśliwych ludzi? Wydawało by się to banalne, ale co złego jest w banałach? Historia tej dwójki jest przepiękna i ukazuję, że nie trzeba wiele czasu, żeby poczuć „,motyle w brzuchu”. Przeżywają oni wiele pięknych przygód, bardzo dużo czasu poświęcają na rozmowy. Ale niestety nie może być tak pięknie jak się wydaje. Życie lubi namieszać, wtedy kiedy wszystko się układa. Czy Travis Parker wytrwa w miłości? Czy sytuacja, która spotyka tych dwoje nie ma przyszłości? Jak skończy się ta historia? - dowiecie się czytając tę piękną powieść miłosną.

Książkę czyta się bardzo szybko i łatwo. Historia miłosna przedstawiona przez pisarza, „wciąga” i budzi się w nas zazdrość, że niestety obok nas nie mieszka przystojny Travis Parker. Nicholas Sparks swoimi książkami podnosi bardzo wysoko poprzeczkę współczesnym mężczyznom, ponieważ ukazuję taki romantyzm i zaangażowanie, że każda kobieta tego pragnie w rzeczywistości.

Komu polecam tę książkę? Polecam kobietą – my lubimy „romansidła”, lubimy wzruszać się na miłosnych historiach, lubimy wyobrażać sobie nas same na miejscu Gabby. Pragniemy być kochane, a takie książki jak te dają nam nadzieję, że każda z nas ma szansę na prawdziwą miłość. Ale mężczyźni też powinni zagłębić się w tego typu książkę , ze względu na swoje kobiety. Niech zobaczą czego my, płeć piękna od nich oczekujemy, dlaczego mamy do nich ciągłe pretensję, dlaczego nas nie zaspakajają. Do dzieła!

Ducky, lat 17Książa wydana przez Wydawnictwo Albatros

Komentarze