Tytany - Victoria Scott - recenzja

Victroria Scott to młoda uzdolniona autorka, która dała się poznać popularną serią "Ogień i woda" i cyklem o Dantem Walkarze. Jej książki zbierają świetne recenzje i są tłumaczone na wiele języków.


"Tytany" to jej najnowsza powieść wydana w Polsce przez Wydawnictwo IUVI. Astrid od zawsze kocha wyścigi i wie wszystko na temat tytanów - pół koni pół maszyn, które biorą udział w wyścigu. Pochodzi jednak z biednej dzielnicy, a nad jej rodziną wisi widmo eksmisji i może tylko marzyć, że kiedyś wystartuje. Niespodziewanie pojawia się szansa  startu w wyścigach, jednak jej tytan jest inny - jej pierwszą nieulepszoną wersją, która nie ma silnego silnika, ale posiada uczucia... Jak potoczą się losy głównej bohaterki, jej przyjaciół i rodziny? Warto sięgać po tę książkę, by się tego odwiedzić.

Jest to powieść o determinacji i dążeniu do celu, ale nie za wszelką cenę. O przyjaźni - jaka jest ważna. O rodzinie - jaka jest niezbędna. To bardzo ciekawa i wciągająca historia dla młodego czytelnika. Myślę, że spodoba się zwłaszcza dziewczynom. Polecam jak najbardziej. Lektura w sam raz na wakacje.


Nika, lat 17


Książka wydana przez Wydawnictwo


Komentarze