Piętno Kaina - James Petterson, Marshall Karp - recenzja

James Petterson - urodził się w Newburgh w stanie Nowy Jork 22 marca 1947 r. Jest to amerykański pisarz, piszący thrillery i powieści kryminalne. Autor ten znajduje się w czołówce najpopularniejszych amerykańskich autorów. Marshall Karp - to amerykański autor kryminałów.

„Piętno Kaina” to bardzo dobry thriller, który zapewnia dawkę dużych emocji. Jest napisany zrozumiałym i prostym językiem, ma krótkie rozdziały co sprawia, że książkę się czyta bardzo szybko. Autorzy przedstawili ciekawą sprawę kryminalną, ale też bardzo dobrze przedstawili postać mordercy. Każdy z czytelników powinien czuć się usatysfakcjonowany niezależnie od płci ponieważ zaspakajanie oczekiwania obu tych „sfer”. Książka zakończyła się z nadzieją na dalszą część, co sprawia lekki niedosyt po przeczytaniu ostatnich zdań tej historii. Autorzy przedstawiają nam problemy egoistycznych i sławnych ludzi, którzy nie są tacy, jacy są ukazywani co pozwala nam się z nimi utożsamić, co wywołuje w nas różne refleksje na ten „problem społeczny”.

Detektywów Zacha i Kylie czeka bardzo trudne zadanie, ponieważ muszą poukładać do siebie nie pasujące części układanki jaką ułożyło samo życie. Mają ciężki orzech do zgryzienia, ponieważ nie łatwo jest dotrzeć do świadków tego zdarzenia, a co dopiero znaleźć mordercę. To oni muszą znaleźć ofiarę. Warto przeczytać książkę Pettersona i Karp’a ze względu na Huntera Aldena, którego nic nie jest w stanie zatrzymać – kiedy dąży do swojego upragnionego celu. Taki człowiek nie może być idealny i musi mieć wrogów. Kto nimi jest? I jak zawinił Hunter? Przeczytajcie sami.

Cała akcja rozgrywa się w szybkim tempie, nieoczekiwane zwroty akcji sprawiają, że nie możemy się doczekać kolejnego zdania czytanej książki. Z czasem, kiedy wciągnęłam się w tę historię byłam w stanie przewidzieć co się za chwile stanie. To jest jedyna wada tej książki.

Przyznam się szczerze, że nie należę do fanek książek – thrillerów, ale ta książka naprawdę jest wspaniała. Po przeczytaniu jej sięgnęłam po inne książki tego autora. Naprawdę warto!

Polecam tę książkę każdemu na chłodniejsze wieczory – przy kawie.


Ducky, lat 16


Książka wydana przez Wydawnictwo


Komentarze