Cienie zła - Grzegorz Wojtyś - recenzja

"Cienie zła" to pasjonująca książka. Składa się ze sporej ilości opowiadań. Myślę, że każdy znajdzie w tej książce historię, która go zainteresuje. Niektóre z opowiadań zostają w pamięci na długo. Zmuszają ludzi do logicznego myślenia. Czytając pierwsze opowiadanie o zdradzanej żonie, trudno było mi poukładać sobie całą przygodę w głowie. Na początku wydawało mi się, że czytam zwykłą oklepana historie biednej zdradzanej kobiety. Ale po kilku stronach akcja się rozwinęła. Pani była oszukiwana przez męża i sama chciała go zdradzić z jego współpracownikiem. Ten Pan spędzał z kobietą sporo czasu, wymyślił nawet grę. Każdy z nich miał trzy życzenia. Ale nie będę przedstawiać całej historii, żeby nie odbierać przyjemności płynącej z czytania.

Warto tez wspomnieć o przygodzie, jaką opisał autor, która spotkała pewne żony i ich mężów. Mężczyźni z dnia na dzień zmienili się nie do poznania. Byli wcześniej kochający i czuli. Nagle stali się agresywni i wręcz niebezpieczni dla siebie i swoich najbliższych. Okazało się, że to z powodu pewnego eksperymentu. Zresztą doczytajcie sobie, jeśli jesteście ciekawi.

W tej książce nie brakuje też bajek dla dzieci. Przeczytałam je wszystkie z wypiekami na twarzy. Pozwoliły mi na chwilę powrócić myślami do dziecięcych lat. Bajki były trochę skomplikowane i zmuszały do myślenia. Moim zdaniem są raczej przeznaczone dla dzieci w wieku szkolnym, dla młodszych mogły by okazać się niezrozumiałe. Wszystkie mają szczęśliwe zakończenie. Mimo to nie brakuje w nich zaskakujących zwrotów akcji. Dobro zawsze zwycięża.

Czytając tę książkę wieczorem, ciężko jest powiedzieć sobie”stop” po jednym czy dwóch rozdziałach. Każda z opowiedzianych historii jest niezwykła. W książce jest niewiele opisów. Są przygody trzymające w napięciu, a także takie w których nie brakuje humoru. Polecam tę książkę każdemu, w szczególności jednak osobom, które lubią fantastykę.Kasia, lat 18


Książka wydana przez


Komentarze