Walczyłam o Patricka - Lisa Niemi Swayze - recenzja

Jakiś czas temu przeczytałam książkę "Walczyłam o Patricka. Opowieść i miłości i życiu po stracie". Jest to zapis nie tylko przebiegu choroby sławnego aktora, ale przede wszystkim zapis wielkiej miłości małżonków, którzy pomimo wielu trudności przez tyle lat byli razem. Patrick z Lisą byli małżeństwem trzydzieści cztery lata, co w świecie aktorskim jest nie lada wyczynem.

Poznali się kiedy mieli po kilkanaście lat, w szkole tańca. Lisa Niemi ukończyła szkołę baletową, występowała w spektaklach tanecznych. Później jako tancerka i aktorka zagrała w wielu filmach kinowych i telewizyjnych. Jednak jej kariera nie może się równać karierze i sławie Patricka Swayze. Jego role w filmach "Dirty Dancing", "Uwierz w ducha", "Na fali", "Północ-południe", "Bestia" przeszły na stałe do historii kina i telewizji. 

Pomimo wielu różnic i kryzysów (nie mogli mieć dzieci, był moment kiedy nie mieszkali razem i myśleli o rozstaniu) byli zgodnym małżeństwem. Lisa pięknie piszę o ich związku. W 2008 r spada na nich straszna wiadomość - rak trzustki Patricka. Pomimo strasznych perspektyw (lekarze na początku dawali aktorowi kilka tygodni życia) czuła opieka i twarda postawa Lisy pozwala przeżyć z straszną chorobą Patrickowi prawie 2 lata.

Książkę polecam jak najbardziej, choć na pewno nie jest to lekka w odbiorze lektura (bardzo momentami wzruszająca). Długo siedzi w głowie. Myślę, że książka ta uczy doceniać najbliższych i najzwyklejsze chwile.

MJ.


Książka wydana przez Świat Książki

Komentarze