Pan Przypadek i Celebryci - Jacek Getner - recenzja

Autor Jacek Getner to pisarz, scenarzysta i dramaturg. Napisał scenariusze do takich seriali, jak ”Daleko od noszy”, ”Ale się kręci” i ”Klan”. ”Pan Przypadek i Celebryci” to druga książka z serii, która opowiada o przygodach detektywa -amatora.

Tytułowy bohater książki rozwiązuje trzy zagadki, jak w pierwszej części przy ich rozwiązywaniu towarzyszy mu pani Irmina Bamber. Detektyw musi rozwikłać sprawy takie jak: śmierć znanego aktora na planie serialu, kradzież ulubionej książki prezentera telewizyjnego i żądanie za nią okupu oraz zaginięcie dziwnego celebryty. Jacek Przypadek wykazał się kolejny raz przenikliwością i znajomością ludzkich charakterów. Co jakiś czas powtarza swoje motto życiowe, że ludzie są przewidywalni i z dokładnością co do minuty potrafi określić co się wydarzy. Najlepszy przyjaciel Jacka ”Młody Bóg Seksu” - Błażej Sakowicz tak jak i w pierwszej części, jest rozchwytywany przez piękne kobiety. Postacie są dobrze nakreślone, każda ma swój niepowtarzalny charakter, czasami występują zbyt wyidealizowane sylwetki. Książkę tę czyta się przyjemnie. Rozwiązania zagadek wywołały u mnie zdziwienie i zaskoczenie.

Czy wiesz jak rozwikłać zagadkę? Od czego się zabrać? Jakich szukać wskazówek, żeby dojść do jej rozwiązania?

Jeśli masz wątpliwości, bądź jesteś ciekawy odpowiedzi na którekolwiek z pytań zapraszam do przeczytania tej humorystycznej powieści detektywistycznej.

Uważam, że książka jest godna uwagi, nie tylko odstresowuje, ale pozwala także spojrzeć na życie z przymrużeniem oka.Ola, lat 16Książka wydana przez Wydawnictwo Zakładka

Komentarze