Koszmarna wycieczka - Milena Szczypka – recenzja

Milena Szczypka jest autorką debiutującą. Wydała powieść młodzieżową, w której przedstawiona jest historia wycieczki szkolnej grupy gimnazjalistów. Język, którym została napisana książka jest łatwy do zrozumienia dla każdej grupy wiekowej. Jednak niektóre dialogi są według mnie wymuszone i mało interesujące. Fabuła nie jest zbyt skomplikowana

Gimnazjaliści pod okiem nauczyciela wyruszają na wycieczkę szkolną, robią co im się podoba. Nie zdają sobie jednak sprawy jakie ryzyko im grozi, liczy się dla nich tylko dobra zabawa. Nie podchodzą do sytuacji logicznie. Kiedy ich opiekun ginie w tajemniczych okolicznościach zaczynają zdawać sobie sprawę z powagi sytuacji i tutaj zaczyna się intrygujący element fabuły. Zbaczają z wybranej trasy, trafiają na ekstremalne warunki i muszą walczyć o przetrwanie. Bohaterowie nie są postaciami papierowymi, są to zwykli ludzie, których mijamy codziennie w szkole czy na ulicy.

Jakie są ich prawdziwe oblicza? Czy uda im się uciec przed niebezpieczeństwem?

Książka trzyma w napięciu od początku, a zakończenie… może zaskoczyć każdego. Polecam tę powieść wszystkim fanom thrillerów i powieści kryminalnych.
Ola, lat 17Książka wydana przez Wydawnictwo


Komentarze